Četvrtak, 26 Septembra, 2024

Ubjedljiv poraz Budućnosti u Istanbulu

Domaćin je u Akatlar areni opravdao očekivanja, početkom druge četvrtine stekao je dvocifrenu prednost (31:19) i praktično je nije ispuštao do kraja.

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Istanbulu od Bešiktaša 94:76, na startu nove sezone Eurokupa.

Budućnost je samo u prvoj četvrtini bila u vođstvu, nakon serije od 10:0 povela je 12:10, vodila je i 15:14, a posljednji put izjednačila je u osmom minutu (17:17).

Razlika je u finišu iznosila i 20 poena (88:68) u 38. minutu.

Domaći sastav do pobjede vodio je Derik Nidam sa 18, dok je Kilan Martin ubacio 14 poena.

U ekipi Budućnosti, Mekinli rajt i Rašid Salomon ubacuili su po 13, a poen manje Džavon Mrgan.

Budućnost će u narednom kolu, 2. oktobra, ugostiti Gran Kanariju.

BEŠIKTAŠ – BUDUĆNOST VOLI 94:76 (25:19, 24:20, 18:12, 25:25)

Istanbul – Dvorana “Firabanka”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Garsija (Španija), Majkić (Slovenija), Leskano (Argentina).

Bešiktaš: Olmen 9, Metjuz 10, Nidam 18, Ugurlu 5, Arslan 7, Morgan 12, Aksu, Sliva 7, Konan 4, Ozbek, Martin 14, Teri 8.

Budućnost: Morgan 12, Sulejmon 13, Ilić 2, Megi 6, Slavković 4, Tanasković 8, Ferel 8, Jovanović, Drežnjak 1, Rajt 13, Azubuike 1, Kamenjaš 8.