Nedjelja, 29 Septembra, 2024

Stouns spasio Mančester siti u 98. minutu

Derbi engleske Premijer lige završen je bez pobjednika 2:2, a oba tima su bila po jednom u vođstvu.

Mančester siti je sačuvao nepobjedivost golom Džona Stuounsa u 98. minutu derbija protiv Arsenala, koji je vodio petog minuta drugog poluvremena.

Fudbaleri Arsenala poveli su u 45+1 minutu golom Diasa i odolijevali Mančester sitiju do samog kraja utakmice.

Arsenal je bio na pragu pobjede kojom bi preuzeo 1. mjesto u Premijer ligi, ali je nakon kornera i velike gužve donio veliki bod Mančester sitiju.

Najava vatrenog derbija je viđena već na startu, kada je Rodri pao i traži pomoć nakon sudara sa Kaijem Havercom.

Domaći su poveli u 9. minutu, kada je Savinjo dao loptu Erlingu Halandu, a on rutinski savladao Davida Raju. Tim pogotkom je izjednačio rekord Kristijana Ronalda, kojem je takođe trebalo 105 utakmica u “ligama petice” da stigne do trocifrenog broja golova.

Moglo je da bude 2:0, jer je Ilkaj Gindogan u 14. minutu pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Arsenal je izjednačio na “kvarno” – igrači Sitija se nisu postavili prilikom izvođenja lopte nakon faula, a Rikardo Kalafjori postigao prelijep gol za 1:1 u 22. minutu.

Potpuni preokret je donio Gabrijel Magaljaeš, koji je nakon kornera Bukaja Sake na startu sudijske nadoknade 1. poluvremena glavom zakucao loptu u mrežu Edersona.

Na samom kraju dodatka u prvom dijelu igre Trosar je dobio drugi žuti karton, a stiglo je i objašnjenje Sudijske organizacije Premijer lige da ga je zaradio zbog zadržavanja igre.