Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Španija zasluženo do olimpijskog zlata

Čovjek odluke za furiju bio je Serhio Kameljo

Zlatnu medalju na muškom fudbalskom turniru u Parizu osvojila je Španija.

“Furija” je u sjajnom finalu na “Parku prinčeva” pobijedila domaću Francusku sa 5:3, nakon produžetaka.

Bolje su Francuzi otvorili utakmicu i poveli golom Miloa, ali je potom na scenu stupila gostujuća selekcija.

Za samo 10 minuta, tri puta se tresla mreža Francuske. Dva puta pogodio je Feran Tores, a jednom Aleks Baerna i to prelijepo, iz slobodnog udarca.

Međutim, u drugom poluvremenu Francuzi su krenuli na sve ili ništa, ređale su se situacije pred golom Španije, a šansu da se vrate u borbu za zlato dobili su u 79. minutu, kada je Akluš smanjio na 2:3.

Inicijativa je dala rezultat u završnici kada je u sudijskoj nadoknadi dosuđen penal iz kojeg je Žan-Filip Mateta dao gol za produžetke.

Čovjek odluke za furiju bio je Serhio Kameljo. Najprije je sjajno potkopao loptu nakon dodavanja Adrijana Brernabea za 4:3, da bi u sudijskoj nadoknadi još jednim golom ovjerio zlatnu medalju svojoj selekciji.