Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Slot nije Klop, ali Liverpul niže pobjede

Nakon poraza na startu sezone od Mančester sitija, Čelsi je danas bio ubjedljiv na gostovanju Vulvsu 6:2 u 2. kolu Premijer lige i pokazao da će biti ekipa koja će se boriti za sami vrh tabele.

Nije to baš fudbalski rokenrol kao kod Jirgena Klopa, ali fudbaleri Liverpula pobeđuju bez problema.

U prvom kolu su slavili u 2:0 u Ipsviču, a danas identičnim rezultatom protiv Brentforda počastili Slota i na premijerligaškom debiju na Enfildu.

Slot je izveo isti tim kao prošle nedjelje. Ponovo je Žota startovao kao centarfor, opet je Gravenberh igrao uz Makalistera na sredini i opet je to djelovalo kontrolisano kao na Portman Roudu.

Jedna kontra je bila dovoljna… To se nije promijenilo u odnosu na Klopovu eru. Liverpul je ostao ubitačan u tranziciji.

Ponovo je blistao Kol Palmer, koji je upisao tri asistencije i gol, a zanimljivo da je sva tri gola namjestio Maduekeu, koji je dao het-trik u razmaku od samo 14 minuta.

Već u 2. minutu poveo je Čelsi – Džekson je pogodio glavom nakon kornera za 1:0.

Uspio je Vulvs da se vrati u meč i izjednači u 27. minutu preko Kunje – 1:1.

U finišu prvog poluvremena viđena su još dva gola, prvo je Palmen na asistenciju Džeksona u 45. minutu donio prednost Čelsiju od 2:1, da bi u šestom minutu nadoknade gol za izjednačenje i 2:2 postigao Larsen.

Goleada se nastavila i u drugom poluvremenu, Čelsi je vezao tri gola i sva tri je postigao Madueke uz tri asistencije Palmera, prvi u 49. minutu za 3:2, drugi u 58. i treći u 63. minutu za ubjeljivih 5:2.

Do kraja susreta uspjeli su “plavci” da postignu još jedan gol – upisao se i Žoao Feliks u 80. minutu za konačinih 6:2.

U drugom meču koji je odigran u ovom terminu Bornmaut i Njukasl su odigrali neriješeno 1:1.