Petak, 27 Septembra, 2024

SC Derbi pobijedio Spartak

Izabranici Petra Mijovića su u posljednja dva minuta i 12 sekundi napravili seriju 8:0, od rezultata 76:76, i tako stigli do trijumfa.

Košarkaši SC Derbija su pobjedom startovali u novu sezonu AdmiralBet ABA ige i u “Morači” u uzbudljivoj završnici slomili otpor Spartaka 84:76 (20:24, 34:22, 13:14,17:16).

Kada se činilo da će finiš biti dramatičan Petar Mijović je zatražio tajm aut i sa nekoliko savjeta svojim igračima meč uveo u mirnu završnicu.

Od starta meča obje ekipe imale su svoje periode igre i svoje padove, pa je Spartak nakon prve četvrtine imao rezultatsku prednost.

U drugoj dionici odlična igra “Sturenata”, koji su taj period riješili u svoju korist sa 12 poena razlike i na poluvremenu vodili sa 54:46.

Kada je u trećoj četvrtini trojkom Igora Drobnjaka sa 10 metara SC Derbi poveo 67:53činilo se da je pobjeda obezbjeđena i da u posljednjih 10 minuta neće biti neizvjesnosti.

Deniejls je bio najefikasniji sa 23 poena, u ekipi SC Derbija Nil je postigao 18 poena, Bogavac 17, Drobjnjak 13, dok je Vučeljić ubacio 10 poena.