Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Sandra Elkasević sedmi puta šampionka Evrope

Sandra Elkasević, rođena Perković, je do sedme titule evropske šampionke stigla hicem iz prve serije od 67,04 metra. Prethodnih šest titula je osvojila pod djevojačkim prezimenom Perković.

Hrvatska atletičarka Sandra Elkasević osvojila je zlatnu medalju u bacanju diska na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Srebrnu medalju je osvojila Holanđanka Žorinde Van Klinken, a najbolji hitac od 65,99 metara je imala u poslednjoj, šestoj seriji.

Hicem od 64,53 metra iz druge serije, do bronze je stigla Portugalka Liliana Sa.

Italijanski atletičar Marsel Džejkobs osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Džejkobs je do zlata stigao rezultatom 10,02 sekunde što je najbolji rezultat sezone.

Drugi kroz cilj je prošao njegov sunarodnik Čituru Ali rezultatom 10,05 sekundi.

Bronzanu medalju je osvojio Britanac Romel Glejv vremenom 10,06 sekundi.

Na 110 metara s preponama zlatni je bio Lorenco Ndele Simoneli takođe iz Italije.

Do zlata je stigao rezultatom 13,05 sekundi, što je novi nacionalni rekord Italije.

Srebro je osvojio Španac Enrike Ljopis rezultatom 13,16 sekundi, što je njegov novi lični rekord.

Treći kroz cilj prošao je Džejson Džozef iz Švajcarske rezultatom 13,43 sekunde.