Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Rukomet: Ksenija Gašević pogodila za remi protiv Hrvatske

U novoformiranog grupi Glavne runde, Srbija će imati dva, Crna Gora i Hrvatska po bod, dok Švedska nije prenijela bodove iz grupne faze.

Nakon dvije pobjede, prvi remi za kadetkinje na Svjetskom prvenstvu za rukometašice do 18 godina u Kini.

Mlade lavice su odigrale 18:18 sa Hrvatskom.

Ksenija Gašević je pogodila osam sekundi prije kraja za remi protiv Hrvatske u posljednjem kolu grupne faze, što je donijelo važan i zaslužen bod poslije svega što je viđeno tokom minuta velike borbe.

Crna Gora je sjajno krenula i u 26. minutu vodila 9:4, ali je Hrvatska do kraja prvog poluvremena zaostatak smanjila na samo gol – 9:8. Ramusović je u 35. minutu pogodila za 10:9, što je bilo i posljednje vođstvo našeg tima.

Hrvatska je preokrenula, vodila do samog finiša, ali se naše djevojke nijesu predavale, pa su golom Gašević došle do boda.

Elena Mitrović je bila najefikasnija sa pet golova, dok je Teodora Rončević upisala 10 odbrana.