Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Real osvojio trofej na debiju Mbapea

Real je do titule došao golovima Valverdea i Mbapea, koji je tako bio strijelac na debiju u novom klubu.

Fudbaleri Reala su večeras u Varšavi pobijedili Atalantu sa 2:0 i osvojio Superkup Evrope šesti put u istoriji i tako postali najuspješniji klub i u ovom takmičenju.

Prvo poluvrijeme bi možda bilo bolje i da se nije igralo, pošto je utakmica bila bez pravog žara, želje da se postigne pogodak, nadmudri rival i stigne do trofeja.

Ipak, u finišu poluvremena Real je imao najbolju priliku, a Rodrigo je pogodio prečku sa desetak metara.

U drugo poluvrijeme kraljevski klub krenuo je otresitije i iz takvog odnosa prema igri stigle su prilike, a potom i golovi.

Ipak, početkom drugog poluvremena najbolju šansu je imala Atalanta – Pašalić je šutirao glavom, a Kurtoa sjajno reagovao i loptu izbacio u korner.

Real je u 59. minutu stigao do prvog gola, nakon što je Vinicijus je pobjegao Đimsitiju i asistirao Valverdeu, koji se ušetao u gol.

U 68. minutu bilo je 2:0 za Real. Jen je izgubio loptu, Džud Belingem je asistirao Kilijanu Mbapeu, koji je na debiju u novom klubu postigao gol i osvojio prvi trofej.