Subota, 28 Septembra, 2024

Portugal nakon preokreta pobijedio Češku

Pobjedu Portugalcima u 92. minutu utakmice donio je Fransisko Konseisao koji je bio na pravom mjestu u petercu Češke i sproveo je u mrežu.

U utakmici rekorda reprezentacija Portugala je nakon preokreta u finišu utakmice slomila Češku i ostvarila pobjedu na zatvaranju prvog kola Evropskog prvenstva.

Konseisao pogađa za 2:1, Foto: Reuters

Pet minuta prije toga poništen je gol Dijega Žote, pošto je Ronaldo bio u ofsajdu.

Inače večerašnji meč obilježili su rekordi Pepea, koji je sa 41 godinom i 113 dana postao najstariji učesnik Evropskog prvenstva u istoriji i Kristijano Ronaldo, koji protiv Češke nastupio na šestom uzastopnom šampionatu Starog kontinenta.

Češka je povela u 62. minutu fantastičnim šutem Lukaša Provoda sa 20 metara iskosa sa lijeve strane, kada je pogodio donji desni ugao gola Portugala.

Vođstvo Češke nije dugo trajalo, samo sedam minuta, koliko je trebalo Portugalu da izjednači. U gužvi u petercu Češke, lopta je pogodila Čeha Robina Hranača i odbila se u mrežu za 1:1 u 69. minutu.