Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Petrovac nadigrao Sutjesku, sjajan Otrant, neprepoznatljiv Mornar

Ekipa Mornara koja je blistala u Evropi odigrala je dva meča u domaćem prvenstvu i oba je izgubila – nakon Otranta i od Jedinstva (2:1)

Treće kolo, Sutjeska je i dalje bez pobjede – bodove iz Nikšića ovog puta je odnio odlični Petrovac (2:0). Novo kolo Meridianbet 1. CFL obilježio je i sjajni Otrant-Olimpik koji je savladao Jezero (3:1), dok je Mornar neprepoznatljiv.

Ekipa koja je blistala u Evropi odigrala je dva meča u domaćem prvenstvu i oba je izgubila – nakon Otranta i od Jedinstva (2:1).

Petrovac je u Nikšiću slavio zahvaljujući golovima Dijega Kastanjede u 13, minutu o Marka Šimuna u 52. i tako nakon neuspjeha u prvom kolu od Nudućnosti vezao dva trijumfa.

Novajlija Otrant-Olimpik sjajno je otvorio debitantsku sezonu u 1. CFL, a Jezero je srušio golovima Ajumu Nišimure u 14, Babe Muse u 22, Marka Bugarina u 28 – počasni gol za goste iz Plava djelo je Srđana Boškovića u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Mornan je stigao do treće runde kvalifikacija za Ligu konferencije, ali u prvenstvu još čeka pobjedu – bodove je iz Bara odnijelo Jedinstvo.

Vječni Žarko Korać je načeo Barane, Darko Zorić izjednačio, a pobjedu Bjelopoljaca potpisao je Brandao u 75. minutu.