Nedjelja, 29 Septembra, 2024

Partizan u finišu slomio otpor Spartaka

Pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, a Partizan je pobijedio 89:80 (25:24, 19:17, 15:18, 21:30) i ostvario drugi trijumf u sezoni.

Košarkaši Partizana su neočekivano teško pobijedili su večeras u Subotici Spartak koji je pružio snažan otpor favorizovanom protivniku.

Veći dio meč protekao je u znaku košarkaša Spartaka, koji su igrali bolje i dominirali u skoko, tako da su u trećem minutu drugog poluvremena nakon poena Nemanje Gordića vodili i devet poena razlike – bilo je 50:41.

Ipak, Partizan je u tim trenucima ekspresno odgovorio serijom 9:0 i izjednačio na 50:50, pa je drama bila na vidiku.

Ipak od početka posljednje četvrtine izabranici Željka Obradovića preuzeli su konce igre u svoje ruke i stigli do drugog trijumfa.

Najbolji u redovima pobjedničkog tima bili su Sterling Braun (21 poen, pet skokova) i Karlik Džouns (15 poena, sedam asistencija).

Balša Koprivica je odigrao odličan meč sa 11 poena, pet skokova i dvije blokade, dok je pomogao i Isak Bonga sa 13 poena, a njemački košarkaš je pogodio tri trojke u posljednjoj četvrtini koje su i donijele preokret.

U današnjim mečevima Mega je pobijedila FMP sa 83.80, a Dubai u Ljubljani Cedevita Olimpiju 92:84.