Srijeda, 25 Septembra, 2024

Partizan silovit na premijeri ABA lige

Partizan je početkom treće dionice serijom 17:0 riješio pitanje pobjednika i stigao do 28 poena prednosti, bilo 66:38.

Pred više od 18.000 svojih navijača Partizan je protiv Borca iz Čačka ostvario ubjedljiv trijumf sa 30 poena razlike 96:66 (24:19, 22:17, 31:12, 19:18).

Partizan je na poluvremenu imao 10 poena prednosti, bilo je 46:36, ali je početkom treće dionice serijom 17:0 riješio pitanje pobjednika i stigao do 28 poena prednosti, kada je na semaforu bilo 66:38.

Dvejn Vašington je ubacio 13, Frank Nilikina devet, a Mario Nakić dva poena, uz sedam skokova, od toga četiri u napadu. Tajrik Džons i Balša Koprivica podijelili su po dvije rampe, dok je Partizan utakmicu završio sa respektabilnih 56 posto šuta za tri (15/26).

Premijeru su propustili još roviti Ajzea Majk i Arijan Lakić, kapiten Vanja Marinković zabilježio je minute poslije povrede skočnog zgloba. Kod Borca Mozzart Paulijus Valinskas 12, Đorđe Gagić 13, a Justas Furnavičijus i Majkl Smit po 10 poena.