Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Partizan i Crvena zvezda ponovo u finalu ABA lige

I ove sezone o tituli šampiona Admiralbet ABA lige odlučivaće Crvena zvezda i Partizan, ali ovog puta sa izmjenjenim ulogama. Crvene zvezda je prošle branila titulu, a Partizan imao prednost domaćeg terena, sada obrnuto.

Partizan je večeras u majstorici pobijedio Budućnost Voli sa 100:86  (23:21, 25:33, 25:17, 27:15) i na taj način izborio pravo da u finalu protiv Crvene zvezde brani titulu osvojenu prošle godine.

Kontrolisala je Budućnost utakmicu od početka meča, imala prednost i energiju Jogija Ferela koja je obećavala povoljan ishod majstorice, ali sve se promijenilo u četvrtom minutu treće četvrtine.

Naime, tada Ferel pravi prekršaj na Kevinu Panteru pri šutu za tri poena, umjesto da mirno prihvati odluku sudija koja nije bilna sporna on traži neku svoju “pravdu” dobija tehničku i mora van terena jer je već imao namjernu ličnu i za njega je utakmica završena.

Panter pogađa četiri slobodna bacanja, Partizan pravi seriju 9:0 i od 55:60 stiže do 64:60 i momentum utakmice je okrenut u potpuno drugom smjeru.

Nakon poena Alekse Avramovića Partizan u trećem minutu posljednje četvrtine stiže do prve dvocifrene prednosti – 82:71.

U tim trenucima stao je i šut košarkašima Budućnosti koji više nisu mogli da pogode ni iz izgrađenih pozicija i Partizan je meč prelomio u svoju korist.

Partizan je večeras imao veoma raspoložene Kevina Pantera koji je ubacio 19 poena, Džejmsa Nanelija i Džejlina Smita kojima se u finišu meča pridružio i Aleksa Avramović i Budućnost više nije imala rješenje za njih u odbrani.

Nažalost utakmicu je odlučila nepromišljenost Jogija Farela koji je nepotrebno protestvovao, zaradio tehničku i isključenje i na taj način ostavio tim na cjedilu, a do tog trenutka bio je ubjedljivo najbolji igrač utakmice sa 18 poena i fantastičnim procentima, odnosno bio je bez promašaja iz igre po 3/3 za dva i za tri poena, uz još tri pogođena slobodna bacanja.

Budućnost je u prvom poluvremenu fenomenalno šutirala za tri poena 7/10, ali je sve pokvarila u drugoom poluvremenu kada je pogodila samo jednu trojku iz još 11 pokušaja.

Pored Farela dvocifren u timu Budućnosti bio je još Joan Makundu sa 15 poena.

Najefikasniji na utakmici na kraju je bio Avramović sa 20, dok su po 19 poena postigli Džejms Naneli I Kevin Panter.

PARTIZAN – BUDUĆNOST VOLI 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15)

Beograd – Beogradska arena. Gledalaca: 15.146. Sudije: Pukl (Slovenija), D. Javor (Slovenija), Hordov (Hrvatska).

Partizan: Smit 12, LEDEJ 6, Avramović 20 (7-5), PANTER 19 (9-9), Smailagić 6, NANELI 19 (7-7), Trifunović, Anđušić, DOUŽER 3 (2-1), Ponjitka 5, KAMINSKI 10 (2-2), Kaboklo.

Budućnost Voli: Ilić, Megi 9 (1-1), Frimen 6 (7-6), SLAVKOVIĆ 2, Makundu 15 (4-3), FEREL 18 (4-3), DŽONS 8, Jagodić Kuridža, TANASKOVIĆ 2, Rajt 10 (1-1), POPOVIĆ 2, Kamenjaš 14 (8-6).