Nedjelja, 29 Septembra, 2024

Osasuna razbila Barselonu

Predvođena Antom Budimirom i Brajanom Saragosom, ekipa iz Pamplone slavila je na ''El Sadaru'' sa 4:2

Poslije sedam uzastopnih pobjeda, Osasuna je srušila Barselonu u La Ligi.

Predvođena Antom Budimirom i Brajanom Saragosom, ekipa iz Pamplone slavila je na “El Sadaru” sa 4:2.

Domaći su poveli u 18. minutu kada je Saragosa prošao po lijevom boku, a Budimir glavom pogodio mrežu.

Desetak minuta kasnije, pas Ibanjeza u prostor ka Saragosi, koji se poigrao sa golmanom Barselone Penjom i duplirao prednost.

Na početku nastavka Pau Viktor je oživio nade Barselone, ali to je bilo sve od ekipe Hansija Flika.

Nepunih 20 minuta prije kraja, Ante Budimir je najprije izborio, a potom iskoristio jedanaesterac.

Sve je bilo riješeno u Pamploni, kada je majstorski i daljine prelijepo pogodio Abel Bretones.

Uspio je da u 90. minutu na sličan način efektno uzvrati Lamin Jamal, ali nije uspio da pokvari slavlje na “El Sadaru”.

Barselona će svakako ostati lider poslije ove runde jer ima četiri boda više od Reala, koji će gostovati trećeplasiranom Atletiku, ekipu koja ima šest poena minusa za “blaugranom”.

Osasuna se poslije ovog trijumfa probila na šesto mjesto i ima sedam bodova manje od Barselone.