Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Novak Đoković na korak od rekorda Rodžera Federera

Đoković je danas ubjedljivo pobijedio Španca Roberta Kabaljesa Baenu sa 3:0 u setovima 6:4, 6:1, 6:2 i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Ukoliko u trećem kolu savlada Lorenca Muzetija ili Gaela Monfilsa najbolji teniser svijeta izjednačiće rekord Rodžera Federera od 369 pobjeda na Grend slem turnirima.

Đoković je ponovo počeo meč u grču i izgubio prvi servis gem, ali je već u narednom vratio brejk i izjednačio na 1:1, a rezultatski egal trajao je do desetog gema kada srpski teniser pravi drugi brejk u meču i rješava set u svoju korist.

U tim trenucima Đoković kao da je ubacio u šestu brzinu, i nakon šest vezanih gemova, dva u prvom, i prva četiri u drugom setu stiže do nenadoknadive prednosti od 4:0. Baena tada prvi brejk, ali to nije omelo prvog nosioca turnira da sa naredna dva gema osvoji i drugi set.

Ni u trećem setu nije bilo dileme, o svemu je na terenu odlučivao Đoković, koji je lako i taj dio igre riješio u svoju korist i nakon nešto više od dva sata igre iskoristio prvu meč loptu i izborio plasman u treću rundu.