Srijeda, 2 Oktobra, 2024

Nil “prodao” SC Derbi u Zagrebu

Cibona je pred svojim navijačima pobijedila podgorički tim sa 75:69 (12:17, 28:17, 22:19, 13:16) i tako ostvarila prvu pobjede u sezoni.

KOšarkaši SC Derbija poraženi su u posljednjoj utakmici 2. kola Admiralbet ABA lige u Zagrebu od Cibone zahvaljujući katastrofalnom učinku Erika Nila.

“Najzaslužniji” za trijumf Cibone bio je Erik Nil, koji je svojim nerezonskim potezima i silovanjem šuta upropastio SC Derbi i onemogućio svoj tim da završnicu učini neizvjesnijom.

Pobjednik je odlučen u finišu treće četvrtine i početkom posljednje dionice kada je Cibona od 52:49 stigla do rekordnih 14 poena prednosti 69:55 sedam minuta prije kraja utakmice.

Ipak, Imao je SC Derbi svoju priliku u završnisi utakmice kada je prišao na zaostatak od pet poena, ali je Nil najprije vezao dva promašaja za tri, potom i za dva poena, i odveo svoj tim u poraz.

Nil je večeras protiv Cibone šutirao katastrofalno 1/20, pogodio jedno za dva poena iz tri pokušaja i ubacio jednu trojku od sedam šuteva.

Entoni Barber i Toni Ročak su imali po 17 poena u Ciboni, jedan manje je upisao Piter Džok, dok je najefikasniji u Derbiju bio Zoran Nikolić sa 15. Dvocifren učinak je imao i Luka Bogavac (11).

Derbi 7. oktobra u „Morači” igra protiv Zadra.

CIBONA – SC DERBI 75:69 (12:17, 28:17, 22:19, 13:16)

Zagreb – Košarkaški centar “Dražen Petrović”. Gledalaca: 400. Sudije: Pukl, Majkić (Slovenija), Davidov (Srbija).

Cibona: Vuković 2, Ročak 17, Radovčić 9, Perasović, Skorić, Bundović 2, Barber 17, Majcunić 3, Džok 16, Bart, Katanović, Zana 9.

SC Derbi: Sudar, Nil 7, Anđušić 9, Bogdanović 2, Hadžibegović 5, Vučeljić 3, Grbović 5, Nikolić 15, Drobnjak 4, Todorović, Bogavac 11, Mirković 8.