Srijeda, 2 Oktobra, 2024

Neuspjela promocija Vučićevih sendvič turista u Milanu

Najubjedljiviju pobjedu večeras ostvarila je Borusija iz Dortmunda koja je savladala Seltik sa 7:1, kao odgovor Bajernu za pobjedu u prvoj rundi trijumf Dinama iz Zagreba.

Inter je sa pola snage pobijedio u Milanu Crvenu zvezdu koja je mogla primiti i više golova da su fudbaleri italijanskog tima bili agresivniji tokom većeg dijela meča.

Najubjedljiviju pobjedu večeras ostvarila je Borusija iz Dortmunda koja je savladala Seltik sa 7:1, kao odgovor Bajernu za trijumf u prvoj rundi protiv Dinama iz Zagreba (9:2).

Inter je na kraju pobijedio sa ubjedljivih 4:0, iako su u prvom poluvremenu milanskim fudbalerima poništena dva pogotka zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu Inter je nakon uvodnih 10-tak minuta podigao nivo igre, krenuo agresivnije prema golu Omrija Glazera i kao rezultat takvog pristupa igri stigle su prilike i golovi.

Mreža Glazera se zatresla prvi put u četvrtoj minuti nakon slobodnog udarca Čalhanoglu je poslao sjajan centaršut, ali je Marko Arnautović ranije utrčao i gol je poništen.

Čalhanoglu je u 11. minutu ponovo sjajno izveo slobodan udarac i sa lijeve strane pogodio, netipično desnom nogom, suprotan ugao gola Crvene zvezde, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Velike probleme pravio je Damfris Crvenpj zvezdi, koji je iskoristio neopreznost odbrane Vučićevog mafijaškog monstruma, ali je i taj gol poništen zbog ofsajda.

Zvezda je imala prilku sa postigne gol i izjednači na 1:1, ali je nije iskoristio Silas…

U drugom poluvremenu potpun raspad Milojevićevog tima koji je samo potvrdio da je i ove godine zalutao u Ligu šampiona, a da je trošenje državnog novca na mafijaški projekat pod kontrolom Vučića promašena investicija.

Najbolji tim u istoriji od Barija do danas izgledao je smješno u drugom poluvremenu, baš kao što izgledaju smješno i sva Terzićeva medijska obraćanja zvezdaškoj javnosti, kada se malo zagrebe ispod površine.

Rade Krunić je u 59. minutu očajno reagovao, izgubio duel sa Teremijem, lopta je došla do Arnautovića, koji je bio precizan i tako riješio sve dileme.

Do kraja meča Inter se poigravao sa Crvenom zvezdom koja samo u očima srbijanskih medija ima kvalitet za Evropu, a Zvezdan Terzić je  direktor za ponos kluba sa bogatom istorijom.

U 71. minutu i Spajić je napravio kiks, kao Krunić, Taremi mu je uzeo loptu, proigrao Martineza i već je bilo 3:0, mada je prije gola imao šansu i Augusto, ali je Glazer odlično intervenisao.

Samo deset minuta kasnije bilo je 4:0, nakon penala za Inter koji je realizovao Taremi.

INTER – CRVENA ZVEZDA 4:0