Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Neočekivan poraz na Farskim Ostrvima

Naša selekcija odigrala je neočekivano veoma lošu utakmicu i zasluženo poraženao od Faranki sa 2:1 (2:1), tako da će u posljednjem kolu u utorak morati da savladaju Grčku kako bi osvojile prvo mjesto u grupi.

Crnogorske fudbalerke poražene su danas u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se igra sljedeće godine na Farskim ostrvama.

Crna Gora je u posljednja dva meča Farskim Ostrvima dala 14 golova, bilo je 9:0 i 5:1, a sada su u veoma važnom meču u pretposlejdnjem kolu kvalifikacija grupe C poražene od Faranki.

Prije vodećeg gola Faranke su imale dvije velike prilike da povedu, ali ih nijesu iskoritile, a do vođstva su stigle u 19. minutu kada je Sevdal sjajno šutirala sa, a Krstović bila nemoćna.

Vođstvop domaćih fudbalerki nije dugo trajalo i do izjednačenja smo stigli već u 22. minutu.

Nakon loše intervencije golmanke Faranki, Dešić je glavom proslijedila loptu do Armise Kuč, koja je iz blizine izjednačila rezultat.

I kada se očekivalo da će Crna Gora da preuzme konce igre u svoje ruke i rutniski savlada rivala usljedio je novi hladan tuš.

Torolovsdotir je u 32. minutu šutirala sa 30 metara, loše je intervenisala Krstović i lopta je završila u mreži za 2:1 i ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.