Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Mornar ubjedljivo poražen od Nimburka

Od prve četvrttine Mornar je bio u stalnom rezultatskom zaostatku, a izgubili su i sve četiri četvrtine tako da je konačnih 76:97 (15:22, 20:23, 19:28, 22:24) još i povoljan rezultat.

Košarkaši Mornara ubjedljivo su večeras poraženu na svom parketu u dvorani “Tololica” Nimburka i nastavili seriju negativnih rezultata ove sezone.

Od prve četvrttine Mornar je bio u stalnom rezultatskom zaostatku, a izgubili su i sve četiri četvrtine, tako da je konačnih 76:97 (15:22, 20:23, 19:28, 22:24) još i povoljan rezultat.

Najefikasniji u timu Mprnara bili su stranci Antabia Valer sa 17 i Markus Luis sa 14 poena, koji su utakmicu završili sa indeksom korisnosti 16.

U ekipi Nimburka petorica košarkaša je imalo dvocifren košgeterski učinak, a najefikacniji je bio Gordon sa 18 poena, kojima je dodao sedam skokova i dvije asistencije za indeks korisnosti 18.

Ovo je četvrti vezani poraz Mornara u FIBA Evropa kupu, a jedinu pobjedu ostvarili su na svom parketu protiv Sabaha na startu takmičenja.

U posljednjem kolu takmičenja po grupama Mornar gostuje u Istanbulu Bahčešehiru 22. novembra.