Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Mlade ajkule u finale Evropskog prvenstva

Veliki uspjeh za crnogorski vaterpolo – naša juniorska reprezentacija pobijedila je Mađarsku 6:5 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva.

Sve golove za mlade “ajkule” dali su sinovi legendi crnogorskog vaterpola.

Srđan Janović i Strahinja Gojković postigli su po tri pogotka za naš tim koji će u finalu igrati sa pobjednikom meča Hrvatska-Španija.

Utakmica u Burgasu bila je izjednačena do sredine treće četvrtine i rezultata 3:3, kada su naši momci zaigrali sjajno i do kraja pretposljednjeg perioda napravili seriju 3:0.

Uspjela je Mađarska da se vrati, na startu posljednje četvrtine dala je dva brza gola, ali se do kraja rezultat nije mijenjao, pa su naši momci mogli da proslave veliki uspjeh.

Naša selekcija je na ovaj način obezbijedila prvu medalju za crnogorski vaterpolo ovog ljeta, a imaće šansu da se sa zlatom vrati iz Bugarske.

Drugi polufinalni meč između Hrvatske i Španije zakazan je za 19.45.