Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Košarkaši SC Derbija prvi finalisti plej-ofa

SC Derbi je u drugoj utakmici u Tivtu pobijedio sa 87:68, a pošto je i u prvom meču u Podgorici bio bolji od Teoda 89:61 plasirao se u finale.

Košarkaši SC Derbija opravdali su ulogu favorita protiv Teoda i izborili plasman u finale plej-ofa Prvenstva Crne Gore.

Do sredine druge četvrtine je tim Dušana Dubljevića kontrolisao dešavanja na parketu, kada je SC Derbi iskoristio nesportsku grešku Raičevića da uhvati ritam. “Studenti” su napravili seriju 8:0 i preokrenuli na 36:30.

Nakon poena Mirkovića u posljednjem minutu prvog dijela SC Derbi je stigao do rekordnih osam poena viška 40:32,a na veliki odmor se otišlo se prednošću gostiju 40:33

Na krilima Ivišića i Mirkovića gosti su na startu nastavka napravili seriju 9:0 i odvojili se na 16 poena prednosti 49:33.

Tadić je prekinuo post Teoda u napadu, ali je gost sa još devet poena poena u nizu poveo 58:35 i trasirao put ka pobjedi.

Do kraja tog dijela igre tim Dejana Jakare je uvećao prednost 76:46, pa je posljednjih deset minuta bila formalnost.

SC Derbi je predvodio Mirković sa 15 koševa, jednim više od Vučeljića.

Kod domaćina su se istakali Tadić i Kaluđerović sa po 16 poena.

U drugom polufinalu Budućnost je sinoć na svom parketu savladala Sutjesku sa 84:77. Revanš je sjutra u Nikšiću.