Ponedjeljak, 30 Septembra, 2024

Korea izjednačio u 95. minutu u madridskom derbiju

Navijači Atletika su teško podnijeli vođstvo najvećeg rivala, zbog čega su gađali golmana Reala Tiba Kurtou brojnim predmetima, tako da je susret bio prekinut na 15-ak minuta.

Fudbaler Atletika izjednačio je rezultat na 1:1 u 95. minutu u madirdskom derbiju, nakon što je vješto izbjegao ofsajd i spasio svoj tim poraza.

Svega je bilo večeras u Madridu, dva gola, prekid utakmice, crveni karton u nadoknadi za Ljorengte, ali i promašenih prilika i 100 minuta aktivne igre, bez prekida koji je trajao 15-tak minuta zbog ubacivanja poredmeta na teren od strane navijača domaćina.

Real je poveo u 66. minutu nakon što je Luka Modrić izveo slobodan udarac sa nekih 27-28 metara centralno od gola Atletika, ali umjesto direktnog šuta, hrvatska legenda je uposlila Vinicijusa na lijevom krilu, koji je centrirao, na drugoj stativi pronašao Militaoa, a ovaj snažnim udarcem doveo osvoj tim u vođstvo.

Golu Reala prethodio je sporan prekršaj nad Vinicijusom, a fudbaleri kraljevskog kluba su poklon znali da iskoriste.

Real je pola sata bio na zaostatku od jednog boda za vodećom Barselonom koja je sinoć neočekivano poražena kao domaćin od Osansune 2:4.