Utorak, 24 Septembra, 2024

Kadetkinje poražene u Zenici

Uprkos dobrim šansama naše selekcije, domaćin je došao do trijumfa rezultatom 2:1.

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljsko duelu sa Bosnom i Hercegovinom.

Jana Merdović donijela je prednost Crnoj Gori pogotkom u drugom minutu, dok su nakon toga odlične šanse propustile Darija Čižek (dva puta) i Angelina Drešaj.

Na drugoj strani, dva puta se u listu strijelaca upisala Ema Dervišević, u 23. i 63. minutu.

– Bolji smo bili tim danas, ali rezultat nas nije ispratio. Nijesmo iskoristili odlične šanse koje smo stvorili, zbog čega smo i kažnjeni. Ipak, ovo je svakako bila dobra provjera za nas. Nadam se sličnoj partiji u drugom meču, ali boljem rezultatu, kazao je selektor Mirko Marić.

Drugi duel ovih ekipa igra se u četvrtak, sa početkom u 11 časova u Zenici.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2:1

Zenica – Trening centar NFSBiH. Sudija: Vesna Miletić (Bosna i Hercegovina). Strijelci:
0:1. Jana Merdović 2’, 1:1. Ema Dervišević 23’, 2:1. Ema Dervišević 63’.

Bosna i Hercegovina: Ivana Dumančić, Ariana Hafizović, Eda Pozder, Marija Maslać (od 77. Lamija Bjelica), Ana Dumančić (od 77. Iris Brkić), Ana Jurić, Uma Hadžihajdarević (od 89. Teodora Novaković), Ema Dervišević (od 77. Tamara Vukelić), Jelena Blagojević (od 46. Sanja Mušić), Nađa Ćerić, Amina Krpo (od 46. Hana Mešan).
Selektorka: Ivana Kvesić.

Crna Gora: Senita Kalač, Ana Vlahović (od 77. Andrea Bućković), Elda Bralić, Azra Orahovac (od 46. Tijana Džankić), Amra Luković (od 57. Azra Duraković), Jana Merdović, Aleka Balević (od 84. Jovana Radović), Darija Čižek (od 84. Ena Spahić), Tajra Tahlović (od 46. Sara Tadić), Angelina Drešaj, Helena Živković (od 84. Danica Reljić).
Selektor: Mirko Marić.