Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Jang bojs, Sparta i Salsburg u Ligi šampiona

Sparta i Jang bojs su u oba svoja meča savladali svoje rivale, dok je Salsburg nakon trijumfa u Kijevu večeras igrao neriješeno sa Dinamom na svom terenu.

Od večeras su poznata još tri učesnika Lige šampiona koji su plasman u evropsku elitu obezbijedili kroz kvalifikacije, a to su švajcarski Jang bojs, češka Sparta i austrijski Salsburg.

Sparta je u prvoj utakmici u Malmeu pobijedila 1:0, a večeras je u revanšu postigla još dva gola i bez primljenog pogotka nakon ovog dvomeča ušla u evropsku elitu.

Sparta je sve dileme otklonila u posljednjih 10 minuta revanša – najprije je u 80 minutu Haraslin realizovao najstrožu kaznu, a tri minuta kasnije asistirao je Rahmaniju za drugi gol i definitivan kraj nada Šveđana.

Jang bojs je u Istanbulu pobijedio Galatasaraj 3:2, a večeras je potvrdio plasman pobjedom u Bernu 1:0 – jedini gol postigao je u 87. minutu Virginius.

Red Bul Salsburg je u Kijevu slavio 2:0, večeras je bilo 1:1, sasvim dovoljno za rutinski plasman u Ligu šampiona.

Austrijanci su poveli već u 12. minutu nakon gola Dagima, a Dinamo je izjednačio nakon pola sata igre golom Vanata.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 4. KOLO (REVANŠI)