Ponedjeljak, 30 Septembra, 2024

Hercegnovljanke osvojile Superkup

Novljanke su do trofeja došle nakon što su slavile protiv Luke Bar rezultatom 3:0 (27:25, 25:17, 25:14).

Odbojkašice Herceg Novog osvojile su premijerni Superkup Crne Gore i došle do prvog trofeja u sezoni.

Uzbuđenja je bilo samo u 1. setu, u kojem su Baranke imale i dvije šanse da povedu 1:0, a prekinuto im je i slavlje kod prve – kapitenka osvajača duple krune Ralica Vasileva je poslala loptu u aut, ali je drugi sudija Jelena Mitrović pokazala da se Teodora Čavić “upecala”.

Herceg Novi je iskoristio prvu set-loptu za 27:25, a u naredna dva dijela igre je tim Srđana Crnojačkog dominirao i ubjedljivo slavio.

Najbolja u sastavu Herceg Novog bila je Ana Marija Galić sa 15 poena, a u poraženoj ekipi Dijana Vuković sa 13.

MVP Superkupa za odbojkašice je Kristina Gunčeva tehničarka Herceg Novog, a nagradu joj je uručila Ksenija Božović, članica Upravnog odbora OSCG i direktorica ženskih reprezentacija.

Pehar pobjedniku Superkupa je uručio Nikola Kažić, predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore.

HERCEG NOVI – LUKA BAR 3:0 (27:25, 25:17, 25:14)

Nikšić – SC “Nikšić”. Gledalaca: 150. Sudije: Slobodan Kovačević i Jelena Mitrović.

Herceg Novi: Ozola 5, Cenović (libero), Vasileva 12, Čabonenko 7, Radišković 11, Labović (libero), Gunčeva 6, Osadčuk 4, Madžgalj, Einarsdotir, Galić 15, Jandova, Bojić, Stevanović.

Luka Bar: Petrović, Knežević, Kovač (libero), Muratović, Čavić 10, Pepđonović, Gardašević, Tvrdišić 3, Nikezić 2, Vicente Fereira 4, Kruta 3, Vuković 13, Jovović, Berilažić (libero).