Subota, 5 Oktobra, 2024

EURO 2024: Engleska nakon jedanaesteraca do polufinala

U četvrtfinalu Eura, nakon 1:1 nakon 120 minuta, pobijeđena je Švajcarska u penal seriji (5:3)

Opet su penali odlučivali učesnika polufinala na Evropskom prvenstvu – u duelu Engleske i Švajcarske nije bilo pobjednika nakon 90, a ni nakon dodatnih 30 minuta – 1:1, ali je nakon penala Engleska ipak izborila plasman među četiri najbolje reprezentacije.

Obje ekipe su u meč ušle sa dosta opreza, pa u prvom dijelu nije viđen šut u okvir gola.

“Gordi albion” je u jednom trenutku uspio da nametne svoj ritam, međutim niko od ekipa nije ozbiljnije ugrozio gol rivala.

Najopasniju priliku u samom finišu imao je Mejnu čiji je udarac poslije prodora Sake u posljednjem trenutku izblokirao Džaka.

Švajcarci su bolje otvorili drugo poluvrijeme imali više loptu u nogama – Rodrigez je centrirao u 56. minutu, Embolo je bio u petercu, pokušao da šutira, ali nije uspio najbolje da zahvati loptu.

Prvo pravo uzbuđenje viđeno je u 75. minutu – loptu je ubacio Ndoj nakon što ga je proigrao Šer, pogriješio je Stons, lopta došla do Emboloa koji nije imao velikih problema da loptu pošalje u mrežu i donese prednost Švajcarskoj – 1:0.

Kratko je trajalo radovanje Švajcaraca – u 80. minutu Saka se sam izborio za poziciju i gađao sa ivice šesnaesterca i pogodio od stative za 1:1.

Do kraja regularnog dijela nije bilo puno uzbuđenja pa je meč otišao u produžetke.

U produžecima Švajcarska je bila bolja, stvarala šanse, najbolje preko Šaćirija, Amdunija i Vidmera, ali je Engleska uspjela da se odbrani i odvede meč u penale.

Palmer je sigurnim udarcem otvorio penal seriju, Akanđi loše izveo udarac, Pikford lagano odbranio.

U drugoj seriji kod Engleza pogodio Belingem, izvođači sigurni i u trećoj seriji – Saka i Šaćiri.

Junak Engleske je Arnold, pogodio je odlučujući gol sa penala za plasman u polufinale.

Engleska će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Holandija – Turska.