Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Engleska sigurna protiv Irske u Ligi nacija

Fudbaleri Engleske savladali su u gostima Irsku sa 2:0

Fudbaleri Engleske ostvarili su na startu “B” divizije Lige nacija pobjedu na gostovanju Irskoj rezultatom 2:0, a golove su postigli irski “izdajnici” koji su prešli na stranu ljutog rivala.

Rajs i Griliš su u mlađim kategorijama nastupali u zelenom dresu Irske, a potom su za “A” selekciju izabrali Englesku.

Rajs je čak odigrao i tri prijateljske utakmice za seniorski tim, dok je selektor bio Martin O’Nil, ali je potom odlučio da zaigra za “tri lava”.

I sudbina je htjela da baš Rajs ove večeri u Dablinu postigne vodeći pogodak. Igrao se 11. minut kada je Gordon promašio zicer, ali potom u nastavku poslao loptu ka Kejnu koji je bio izblokiran, ali je odbitak u mrežu Irske zakucao baš Rajs

Pogodak nije proslavio, ali je trasirao put Engelskoj ka trijumfu.

Samo 14 minuta kasnije je Rajs asistirao za Džeka Griliša, koji je imao gotovo isti razvojni put i takođe je “izdao” Irce.

On je nešto burnije proslavio svoj pogodak, kojim je potpuno slomio svoju nesuđenu reprezentaciju.