Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Korneri kobni po sokole, poraz Crne Gore u Rejkjaviku

Crna Gora će na popravnom biti u ponedjeljak kraj Bistrice, kada će od 20.45 dočekati Vels.

Crnogorski fudbaleri poraženi su od Islanda 2:0 na startu Lige nacija.

Nisu loše naši momci ušli u utakmicu, zaprijetio je Milutin Osmajić, potom je izblokiran Nikola Krstović i činilo se da će “sokoli” do dobrog rezultata u Rejkjaviku.

Međutim, jeftino su primili dva pogotka po istom šablonu izabranici Roberta Prosinečkog.

Pred kraj prvog dijela korner je izveo Gudmundson, a Ori Oskarson ostao potpuno zaboravljen od naše odbrane.

Na startu nastavka pritisak Islanda, a sudija Delažo je svirao penal, koji je potom poništio nakon gledanja VAR-a jer je odmah bilo jasno da je Slobodan Rubežić tijelom, a ne rukom odbranio naš gol.

Sve je bilo riješeno u 59. minutu. Opet korner, ovog puta ga je izveo iskusni Gifli Sigurdson i dobra reakcija na prvoj stativi Jona Dagura Torstensona.

Pokušao je potom Prosinečki sa uvođenjem Jovetića, Camaja i nešto kasnije Mugoše da promijeni tok utakmice.

Imali su dvije solidne prilike Krstović i Camaj, ali se rezultat nije mijenjao, pa je Island osvojio prve bodove u Ligi nacija.

Tok utakmice:

84′- Velika greška Tućija i šansa za Vilumsona, međutim srećom sjajno je reagovao Mijatović.

79′- Opet je Camaj pokušao, iskosa sa lijeve strane, ali je golman Islanda izbacio loptu u korner.

79′- Stefan Mugoša umjesto Nikole Krstovića. Posljednji ofanzivni adut Prosinečkog.

69′- Pokušao je Camaj sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio precizan.

61′- Odmah akcija Jovetića, lopta se odbila do Krstovića, koji je šutirao pravo u Valdimarsona

60′- Nema više što da čeka Prosinečki. Jovetić je na terenu umjesto Osmajića, Camaj je zamijenio Vukčevića.

59′- Island vodi 2:0. Opet je korner bio koban za naš tim. Centrirao je Gifli Sigurdson, a na prvoj stativi Jon Dagur Torstenson ostao zaboravljen od naše odbrane.

51′- Vidio je snimak arbitar i promijenio odluku. Nema jedanaesterca za domaću selekciju. Slobodan Rubežić je u dva navrata na gol liniji spriječio da Islanđani dupliraju vođstvo.

49′- Penal za Island! Sudija Delažo je smatrao da je Rubežić rukom blokirao udarac ka našem golu. Čekamo VAR…

46′-Nastavljena je utakmica na sjeveru Evrope. Nije bilo izmjena u pauzi između dva dijela igre.

Nakon 45 minuta 1:0 za domaću selekciju. Iz jedinog udarca u okvir gola poslije kornera, Ori Oskarson je napravio razliku. Naši su dva puta zaprijetili, preko Osmajića i Krstovića, ali bez realizacije.

39′-Gol, vodi Island. Korner je izveo Johan Gudmundson, a najviši u skoku bio je Ori Oskarson. Loša reakcija naše odbrane.

28′- Brnović je uposlio Krstovića, koji je izblokiran u dobroj poziciji.

24′- Nepotrebno je Osmajić gurnuo Andersona i dobio žuti karton.

12′- Greška odbrane Islanda i snažan udarac Milutina Osmajića iskosa sa desne strane. Lopta je završila u spoljnjem dijelu mreže.

1′-Počela je utakmica u Rejkjaviku. Izuzetno hladno vrijeme na sjeveru Evrope, velika promjena za naše momke koji su stigli iz vrele Podgorice.

Poznati su sastavi selekcija:

Island: Valdimarson – Sampsted, Gretarson, Hermanson, Tomason – Anderson, Tordarson, Gudmundson – Torsteinson, Oskarson, Sigurdson.

Crna Gora: Mijatović – Radunović, Rubežić, Tući, Vukčević – Brnović, Eraković – Marušić, Jovović, Osmajić – Krstović.

Sokoli su imali mnogo kadrovskih problema tokom priprema pa će veoma oslabljeni izaći na megdan selekciji sa sjevera Evrope.

Međutim, i pored toga, selektor Robert Prosinečki najavio je da će Crna Gora igrati hrabro na Islandu.

Pokušaće naši momci da ostvare pozitivan rezultat i najave uspješnu Ligu nacija.

U drugom meču naše grupe u istom terminu sastaće se Vels i Turska.