Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Čudo Dečića u Batumiju

Dečić je u prvom poluvremenu izdržao sve napade domaćina, koji je propustio nekoliko prilika, a potom u drugom poluvremenu u razmaku od četiri minuta postigao dva gola i riješio pitanje pobjednika.

Fudbaleri Dečića priredili su pravu senzaciju pobjedom protiv gruzijskog Dinama u Batumiju sa 2:0 i na taj način napravili veliki korak ka plasmanu u treću rundu kvalifikacija Lige konferencija.

Ukoliko Dečić u Podgorici za sedam dana sačuva dva gola prednosti u narednoj rundi igraće protiv finskog Helsinkija.

Dečić se branio i odbranio, a potom u 62. minutu stigao do prednosti. Striković je sjajno centrirao sa lijeve strane, a Iljir Camaj fenomenalno skočio pored dvojice fudbalera domaćina i trzajem glave sa nekih 13 metara smjestio loptu u mrežu Dinama za vođstvo od 1:0.

Samo četiri minuta kasnije sjajna akcija Dečića po desnom krilu za vođstvo od 2:0 i čini se ogromne prednosti pred revanš.

Bila je to zaista sjajna akcija Tuzana – Asmir Kajević je proigrao Ijana Puleja, a Argentinac produžio loptu do Vuka Strikovića, koji je postiga prvi gol u dresu šampiona Crne Gore.

Dečić je izdržao i nadoknadu od devet minuta.