Četvrtak, 19 Septembra, 2024

“Sokoli” i dalje bez bodova, Vels slavio u Nikšiću

Crnogorski fudbaleri novu sezonu počeli su porazom u Rejkjaviku od Islanda 2:0, dok je Vels u Kardifu igrao sa Turskom 0:0.

Drugi poraz Crne Gore u Ligi nacija – nakon neuspjeha na Islandu u petak, naš tim večeras je kraj Bistrice izgubio od Velsa sa 2:1.

Šokantan početak meča za naš tim koji je u prva dva i po minuta primio dva gola.

Mreža Velsa zatresla se u 73. minutu. Nikola Krstović izbjegao je ofsajd i sastavio sa golom Dritona Camaja, koji je lako poentirao.

Do kraja su Velšani sačuvali prednost i imaju četiri boda nakon dva kola, dok je Crna Gora na nuli pred oktobarska gostovanja Turskoj i upravo ostrvskoj selekciji.

CRNA GORA – VELS 1:2 (0:2)

Camaj 73’ – Mur 2’, Vilson 3’

Žuti kartoni: Brnović, Marušić (Crna Gora) – Ampadu, Vilijams, Mefam (Vels)

CRNA GORA: Mijatović – Marušić, Rubežić, Šipčić, A. Vukčević – Brnović, Jovović – Camaj, Jovetić, Mugoša – Krstović.

VELS: Darlou – Mefam, Rodon, Dejvis – Kuper, Ampadu, Roberts, N. Vilijams – Kumas, Vilson, Mur.

Gol Camaja! Crna Gora je smanjila u 73. minutu, asistencija Nikole Krstovića.

Udarac Vlada Jovovića u 69. minutu sa 25 metara završio je na stativi.

Na početku nastavka vatromet i koreografija naših navijača.

Vode gosti na poluvremenu zahvaljujući pogocima Mura i Vilsona u uvodna tri minuta.

Nova velika šansa za Crnu Goru. Darlou je odbranio zicer Jovetiću, a onda je udarac Camaja sa gol linije izbacio Dejvis.

U 14. minutu Stevana Jovetića sa polovine terena je pogodio prečku. Vidio je da je golman Velsa napustio svoju poziciju i probao da ga lobuje.

Velika šansa za Crnu Goru u 8. minutu. Sjajan centaršut Stefana Mugoše i veliki promašaj Nikole Krstovića sa osam metara.

Nevjerovatne scene! Vels već vodi 2:0!! Prelijep gol Vilsona u 3. minutu.

Šok u Nikšiću, Vels postiže gol u 2. minutu, strijelac Mur.