Subota, 5 Oktobra, 2024

Crna Gora nakon peteraca poražena u polufinalu Svjetskog prvenstva

Bila je Crna Gora na pragu plasmana u finale  Svjetskog prvenstva nakon regularnog toka meča, ali je samo devet sekindi prije kraja izjednačenje Italijanima sa igračem više donio Paskvale Porcio.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore do 16 godina igraće za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Malti, pošto je večeras poražena od Italije nakon peteraca sa 14:13, u regularnom toku bilo je 8:8.

Crna Gora je povela 2:0 golovima Pavla Dabića i Danila Roganovića, ali je Italija izjednačila na 2:2.

Stefan Vraneš sa dva pogotka i Petar Brnović jednim donijeli velikih plus tri (5:2) u 2. minutu 2. četvrtine, potom je bilo i 6:3, ali je Italija do kraja poluvremena smanjila na 6:5.

Crna Gora je imala veliku priliku za pobjedu nakon regularnog toka, pošto je poslije 3/4 vodila 7:5, ali i 8:7 kada je Pavle Dabić minut i po prije kraja postigao gol činilo se za finale.

Crna Gora je u tim trenucima imala igrača više i taman kada se italijanski vaterpolista vraćao u igru Dabić je odbijenu loptu nakon odbrane golmana “azura” vratio sa dva metra u mrežu. Bio je to ujedno i treći gol Dabića u polufinalu protiv Italije.

Nažalost, nakon pet serija bez promaša, Đulio Bjanki je zaustavio šut najmlađeg u timu Nenada Vukanića, Andreja Durutovića (14 godina), a Federiko Fumo savladao Marka Pejovića za plasman u finale.

Nažalost naši vaterpolisti nijesu uspjeli da sačuvaju prednost i igraće za treće mjesto na Malti protiv Mađarske koja je poražena danas od Španije sa 14:6. Meč za treće mjesto igra se sjutra od 18 časova.