Petak, 13 Septembra, 2024

Crna Gora i Slovenija remizirali u Ptuju

Domaćin je tri puta vodio, naši su tri puta stizali vođstvo, ali su i promašili nekoliko odličnih šansi.

Kadetske reprezentacije Slovenije i Crne Gore odigrale su zanimljiv meč u Ptuju, koji je završen rezultatom 3:3.

“Zanimljiva utakmica, sa dosta golova, mnogo grešaka i puno šansi. Igrali smo sa veoma jakim protivnikom, kvalitetnim u svim elementima igre. Dali smo tri gola, promašili neke šanse i pravili dosta grešaka. U tom miksu dešavanja nedostajalo nam je mirnoće u pasu, da sačuvamo loptu i stvorimo mogućnost za bolju završnicu. Okrećemo se sljedećoj utakmici, nadamo se da ćemo se odmoriti i probati da odigramo bolje”, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Meč je otvoren vođstvom Slovenije u 12. minutu, kada je Svit Hočevar iskoristio nesporazum defanzivaca Crne Gore. Osam minuta kasnije, Darvin Đukić je izjednačio lijepim pogotkom sa petnaestak metara. Đukić je u 29. minutu imao zicer, međutim, slabo je šutirao sa desetak metara. Domaćin je odmah krenuo u kontranapad, Nai Koren je povukao akciju, zatim asistirao Hočevara za 2:1.

Do kraja poluvremena Đukić i Vuk Pavićević imali su veoma dobre šanse za gol, zatim je u 52. minutu Đukić šutirao pored gola. Desetak minuta nakon toga, Matija Jovanović je postigao lijep gol za 2:2.

To nije bilo sve, u 69. minutu Koren je savladao Edina Lekića, da bi u 89. Stefan Delić postavio konačan rezultat. Delić je bio precizan poslije asistencije Zijada Mahmutovića.

Slovenija i Crna Gora u četvrtak sa početkom u 11 časova odigraće drugi prijateljski duel.

Slovenija – Crna Gora 3:3

Ptuj- Gradski stadion, Ptuj. Sudija: Blaž Bezjak (Slovenija). Strijelci:
1:0. Svit Hočevar 12’, 1:1. Darvin Đukić 20’, 2:1. Svit Hočevar 29’, 2:2. Matija Jovanović 62’, 3:2. Nai Koren 69’, 3:3. Stefan Delić 80’

Slovenija: Tanej Handanović, Žan Meško (od 81. Grega Kaluder), Minel Kujraković (od 57. Jaka Premri), Vid Novak, Matevž Šimnovec (od 75. An Kumner), Tian Varmaz (od 57. Svit Blaško), Nejc Viher, Nai Koren, Svot Hočevar (od 75. Matej Mehle), Tilen Letonja (od 57. Kristjan Jurić), Denis Videnović.
Selektor: Goran Cvijanović.

Crna Gora: Edin Lekić, Marko Glendža (od 46. Viktor Lesjak), Aleksa Perišić (od 73. Novak Fatić), David Maraš (od 73. Stefan Delić), Andrija Anđelić (od 73. Zijad Mahmutović), Petar Ražnatović (od 60. Jovan Anđić), Matija Jovanović, Vuk Pavićević, Darvin Đukić (od 60. Radovan Zečević), Mark Đokaj (od 60. Viktor Bubanja), Đorđe Fabris (od 46. Aleksandar Radulović).
Selektor: Radovan Kavaja.