Subota, 21 Septembra, 2024

Četvrta pobjeda Rome, peti poraz Milana

U 38. minutu domaći su poveli iz kornera, loptu je na drugoj stativi sačekao Edin Džeko i proslijedio je pod prečku - 1:0

Derbi devetog kola italijanske Serije A odigran je na rimskom ”Olimpiku”, gdje je Roma večeras savladala Milan rezultatom 2:1.

U 38. minutu domaći su poveli iz kornera, loptu je na drugoj stativi sačekao Edin Džeko i proslijedio je pod prečku – 1:0.

Njegov gol je obilježio prvo poluvrijeme, a u nastavku se nije dugo čekalo na reakciju ekipe Milana. Igrao se 55. minut, Kalabrija je sa desne strane uputio centaršut u kazneni prostor, gdje je Teo Ernandez odlično prihvatio lijevom nogom, a onda je desnom poslao u mrežu golmana Lopeza – 1:1.

Međutim, vrlo brzo Edin Džeko je na tridesetak metara od gola prihvatio jednu poklon loptu sa desne strane, odmah ju je proslijedio ka Zaniolu, a ovaj sa ivice kaznenog prostora pogodio donji desni ugao Donaruminog gola za 2:1.