Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Čelsiju samo bod protiv Palasa, Njukasl savladao Totenhem

Čelsi i Kristal Palas odigrali su neriješeno 1:1, dok je Njukasl pobijedio Totenhem 2:1, u mečevima trećeg kola Premijer lige.

“Plavci” nisu opravdali ulogu favorita u susretu sa gradskim rivalom.

Čelsi je od starta napadao, a nakon lijepe akcije Kol Palmer je asistirao, a Nikolas Džekson pogodio za 1:0, u 25. minutu.

Nije domaći sastav iskoristio period dobre igre da možda riješi utakmicu, pa je stigla kazna.

U 54. minutu sa ivice kaznenog prostora lijepo je loptu u mrežu Čelsija plasirao Ebereči Eze.

Njukasl je pogotkom Harvija Barnsa na odmor otišao sa prednošću protiv Totenhema, ali je autogolom Dena Burna, gostujući tim izjednačio u 56. minutu.

Za razliku od Čelsija, na Njukasl nije uticao primljeni pogodak.

U 78. minutu Aleksander Isak je odlučio utakmicu pogotkom za konačnih 2:1.