Četvrtak, 3 Oktobra, 2024

Budućnost Voli nakon produžetka poražena od Gran Kanarije

Budućnost je večeras u drugom kolu Eurokupa ponovo poražena od Gran Kanarije, ovog puta nakon pdodužetka 86:89 (25:20, 19:18, 14:24, 23:19, 5:8).

Mjenjaju se treneri, košarkaši, ali tradicija ostaje nepromjenjena, Budućnost Voli redovno gubi od Gran Kanarije, a tako je bilo i večeras u Podgorici.

Košarkaši Budućnosti su pet minuta prije kraja gubili 75:63, ali uz veliku borbenost u završnici izborili produžetak, u njemu nadoknadili minus pet, ali su promašili dva šuta za novih pet minuta i na kraju izgubili 89:86.

Djelovalo je da su sve lađe potonule kada su gosti sa dvije vezane trojke stekli rekordnih plus 12 (75:63) na pet minuta do kraja, ali je Budućnost imala odgovor – zaigrala je fenomenalno i u odbrani i u napadu, pa je serijom 11:0 (Flečer Megi dao tri bacanja, pa trojku, iza linije 6,75 pogodio Rašid Sulejmon, a Kenan Kamenjaš iz reketa) prišla na 74:75 na dva minuta i 29 sekundi do kraja.

Karlos Alosen je iskoristio tri bacanja nakon faula Jogija Ferela, ali je Megi na 70 sekundi do kraja dao trojku i dodatno bacanje i sve vratio na nulu.

Poslije neiskorišćenih napada na obje strane, Pjer Pelos je 14,1 sekundu prije kraja pogodio iz ćoška, a sudije gledale snimak da vide da li je za dva ili tri poena. Nažalost, bila je trojka, pa je “plavima” bio potreban istovjetan odgovor.

Jogi Ferel je promašio, ali mu se lopta odbila, a on se izvukao iza linije, opet šutirao i iznudio faul Andrjua Albisija na dvije sekunde do kraja.

Realizovao je sva tri penala, pa je Jaka Lakovič uzeo tajm-aut da nacrta akciju za pobjedu. Lopta je spuštena ka Kejlebu Homsliju, ali mu je izbio Kamenjaš, a arbitri pokazali da ništa nije sporno. Uslijedili su žestoki protesti sa klupe gostiju, čini se i opravdani, jer je Homslija prvo odgurnuo Mateo Drežnjak, a potom i Kamenjaš.

Budućnost se u produžetku upisala tek poslije tri minuta i 43 sekunde, kada su Sulejmon i Kamenjaš iskoristili po jedno bacanje, a potom i Ferel dao trojku na 42 sekunde do kraja za izjednačenje na 86:86.

Tu je bio kraj magijama – Džon Šurna je dao svoj prvi koš, i to trojku za 89:86 na 17,4 sekunde do kraja, a Ferel promašio dva otvorena šuta za novi produžetak…

BUDUĆNOST VOLI – GRAN KANARIJA 86:89 (25:20, 19:18, 14:24, 23:19, 5:8)

Podgorica – Dvorana “Morača”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Viklicki (Poljska), Ćići (Albanija), Bisuel (Francuska).

Budućnost Voli: MORGAN 15, SULEJMON 16, Ilić, Megi 12, SLAVKOVIĆ 11, Tanasković, FEREL 9, Jovanović, Drežnjak 7, Rajt, Azubuike 4, KAMENJAŠ 12.

Gran Kanarija: Urbanjak, Kljajić, Kondit 8, HOUMSLI 23, ALBISI 8, BRUSINO 11, Salvo 10, Alosen 9, Pelos 6, ŠURNA 3, TOBI 4, Tomason 7.