Nedjelja, 6 Oktobra, 2024

Budućnost u Laktašima sačuvala maksimalan učinak

''Plavi'' su nadigrali Igokeu 76:71

Košarkaši Budućnost Volija čuvaju maksimalan učinak i nakon tri kola u AdmiralBet ABA ligi.

“Plavi” su u Laktašima nadigrali Igokeu 76:71 – slavili su sasvim zasluženo, praktično se pitanje pobjednika nije postavljalo već od uvodnih minuta druge četvrtine.

Budućnost je na poluvremenu imala plus 15 (42:27) iako je pogodila samo jednu trojku, mada je loše procente šuta imao i domaćin koji u prvih 20 minuta nije upisao nijedan precizan šut van linije 6,75.

U nastavku je Igokea zaprijetila sredinom 3. četvrtine, smanjila na 45:40, ali su Podgoričani znali kako da se ponovo odlijepe i lagano privedu utakmicu kraju.

Najefikasniji u Budućnosti je bio Mekinli Rajt sa 14 poena. Kenan Kamenjaš je uz 12 koševa upisao i osam skokova, a dvocifren učinak je imao i Flečer Megi (10).