Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Brodolom Dinama u Minhenu, četiri gola Harija Kejna

Bajern je na svom stadionu u Minhenu pobijedio Dinamo sa 9:2 i najavio daleko bolju sezonu od prošle kada je u Bundesligi ostao bez titule.

Veče novog izdanja Lige šampiona obilježila je utakmica Bajern – Dinamo u Minhenu na kojoj je viđeno ukupno 14 golova, 11 je priznato, a Hari Kejn je mrežu Zagrepčana zatresao četiri puta, tri sa bijele tačke.

Mogao je trijumf Bajerna biti i ubjedljiviji, jer su čak tri gola Bavaraca poništena, ali je hrvatski šampion i ovako doživio pravi rezultatski brodolom.

Bajern je nakon prvog poluvremena vodio sa 3:0, a već nakmon uvodnih minuta u drugom poluvremenu sve je izgledalo daleko drugačije, pošto je Dinamo golovima Petkovića (49.minut) i Ogivara (51. minut) stigao do 3:2, a kada je Pjaca u 53. minutu propustio veliku priliku za izjednačenje kola su ponovo krenula nizbrdo.