Petak, 4 Oktobra, 2024

Borac šokirao Panatinaikos

Panatinaikos tokom ljeta ulagao u igrački kadar kako se ne pamti u skorije vreme, još od  kada je u Atinu došao Đibril Sise, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv šampiona BiH.

Veliko iznenađenje na startu Lige konferencija priredili su fidbaleri Borca iz Banja Luke koji su kao domaćini osvojili bod protiv favorizovanog Pantinaikosa.

Potrošio je skoro 20.000.000 evra, angažovao Tetea, Fakunda Peljistrija, Bartolomeja Drongovskog…i dobrih desetak minuta drhtao u Banjaluci.

Imao ga je Borac u jednom trenutku u šaci, imao je prilike i mogao do pobede, ali isto tako i da ostane bez svega u završnici. Odoleo je i uzeo bod – 1:1 (0:1).

Srbijanski predstavnik TSC je poražen od Astane 1:0, a gol odluke postigao je već u 15. minutu Kazukolovas.