Subota, 21 Septembra, 2024

Bajern razbio Holštajn, het-trik Kejna

Najveći njemački klub je rutinski savladao Holštajn u Kilu 6:1

Poslije dva kola su samo tri tima imala maksimalan učinak u Bundesligi, od večeras je na vrhu usamljen Bajern – najveći njemački klub je rutinski savladao Holštajn u Kilu 6:1 i pobjegao Lajpcigu, Borusiji Dortmund, Bajeru, Hajdenhajmu…

Poslije samo 10 sekundi utakmice u gradu koji je dobro poznat ljubiteljima rukometa je bilo jasno šta će se dešavati, jer je Džamal Musijala pogodio mrežu nemoćnog Timona Vajnera.

Hari Kejn je povisio na 2:0 već u 7. minutu, u 13. je autogol postigao Nikolaj Remberg, a kapiten reprezentacije Engleske u 43. pogodio za 4:0.

U nastavku su Bavarci malo usporili, ali je mrežu Vajnera zatresao Majkl Olis u 65. minutu, da bi počasni gol za domaće dao internacionalac iz BiH, Armin Gigović, u 82. minutu.

Tu nije bio kraj, jer je Kejn kompletirao het-trik iz penala na startu sudijske nadoknade.