Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024

Bajern krenuo pobjedom u Volfsburgu

U jednom od najzanimljivijih mečeva prvog kola Bundeslige Bajern je kao gost savladao domaćina sa 3:2, ali i pokazao mnogo slabosti u igri.

Bajern je prošle setone izgubio titulu u trci sa Bajer Leverkuzenom, a na startu novog takmičenja u Bundesligi stigao je do trijumfa u Volfsburgu nakon mnogo muka i borbe.

Bajern je poveo golom koji je Džamal Musijala postigao u 20. minutu, a domaći su preokrenuli zahvaljujući dvostrukom strijelcu Lovri Majeru, koji je postigao golove u 47. minutu iz jedanaesterca i u 56. minutu.

Minhenski klub izjednačio je autogolom Jakuba Kaminskog u 65. minutu, a pobjedu je donio Serž Gnabri u 82. minutu, na asistenciju Harija Kejna.

U drugom kolu Bajern će dočekati Frajburg, a Volfsburg će na gostujućem terenu igrati protiv Holštajna.