Četvrtak, 22 Augusta, 2024

Argentina osvojila Kopa Ameriku

Igrač odluke bio je rezervista Lautaro Martinez u 112. minutu. Napadač Intera snažnim udarcem je matirao Kamila Vargasa na asistenciju Đovanija Lo Selsa, u kontri kojoj je prethodila greška Kolumbijaca.

Rekordni 16. put i drugi zaredom, Argentina je pobjednik Kopa Amerike – “gaučosi” su u Majamiju, u finalnom meču, nakon produžetaka savladali Kolumbiju 1:0.

Lionel Mesi je od 66. minuta bio na klupi i sa mnogo emocija proživljavao dešavanja na terenu.

Krajem prvog poluvremena dobio je žestok udarac u skočni zglob i bio prinuđen da sredinom drugog dijela napusti teren – sa suzama u očima.

Bilo mu je jako teško što neće biti u mogućnosti da do kraja pomogne saigračima, ali četa Lionela Skalonija još jednom je pokazala karakter.

Treće veliko takmičenje na svjetskoj sceni – treći trofej za “gaučose”. Pritom, prekinuli su niz Kolumbijaca od 28 utakmica bez poraza.

Ta serija “kafeterosa” krenula je prije skoro dvije i po godine nakon poraza od Argentine, a ispostaviće se da su je svjetski prvaci i prekinuli u finalu Kopa Amerike.

Mesi sada može da se pohvali sa čak 45 trofeja u bogatoj karijeri, trećim u dresu sa državnim grbom…