Nedjelja, 8 Septembra, 2024

Alkaras počistio Đokovića u finalu Vimbldona

Mnogo se očekivalo danas od drugog uzastopnog finala Karlosa Alkarasa i Novaka Đokovića na Vimbldonu, mnogi su vjerovali da će gledati još jedan dramatičan meč, ali od toga nije bilo ništa, pošto je meč na londonskoj travi bio jednosmjerna ulica.

Španac Karlos Alkaras ima samo 21 godinu i već četiri Grend slem titule, dvije na Vimbldonu, i po jednu na Rolan Garosu i US openu, što u istoriji tenisa niko nikada ranije nije napravio.

Alkaras je danas mnogo lakše od očekivanog počistio Novaka Đokovića sa terena i pobijedio sa više nego ubjedljivih 6:2, 6:2, 7:6 (4).

SET - 2:6!

Prvi gem u meču trajao je duže od 12 minuta oba tenisera imala su po nekoliko prilika da uvodni gem riješe u svoju porist, ali je španski teniser realizovao petu brejk loptu i poveo sa 1:0.

U nastavku seta dominirao je Alkaras koji je još jednom Đokoviću oduzeo servis, poveo da 4:1 i rutinski uvodni dio finala priveo kraju za ubjedljivih 6:2.

Kada je Alkaras na startu drugog seta ponovo oduzeo servis Đokoviću bilo je jasno da se sedmostrukom vimbldonskom šampionu sprema ubjedljiv poraz i da od 25. Grend slem titule danas neće biti ništa.

Taj set je imao nešto drugačiji rezultatski tok, ali je i njega Alkaras riješio u svoju korist sa 6:2, pošto je drugi brejk napravio u sedmom gemu i nakon svega sat i 15 minute poveo sa 2:0.

Tek u trećem setu Đoković je uspio da sačuva svoj servis u uvodnom gemu i povede sa 1:0, ali je utisak da bi bolje bilo da je ostao u hotelskoj sobi da se igra sa Tarom i Stefanom.

Treći gem trećeg seta ličio je na uvodni gemu u meču, alkaras nije realizovao četiri brejk lopte i Đoković se ovog puta izvukao i poveo sa 2:1.

Đoković je imao priliku u šestom gemu da oduzme servis Špancu, nije iskoristo  brejk loptu i nakon 4:4 u devetom gemu Alkaras je oduzeo ponovo servis srpskom teniseru i bio na pragu trijufa.

Servirao je u narednom gemu Alkaras za meč i ekspresno stigao do 40:0 i tri meč lopte, ali je Đoković osvojio narednih pet poena i izjednačio na 5:5.

U taj-breku Alkaras stiže do nove dvije meč lopte i poslije dva sata i 27 minuta igre rješava meč u svoju korist sa 3:0.