Ponedjeljak, 1 Jula, 2024

”Ajkule” nakon petaraca bolje od Francuske u Monpeljeu

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Francusku 19:17

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Francusku u Monpeljeu 19:17 (4:5, 4:1, 1:3, 5:5, 5:3) nakon peteraca u prvom od dva kontrolna meča u sklopu priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Bila je to odlična provjera za tim Vladimira Gojkovića, koji je mogao sa riješi meč u regularnom dijelu.

Nakon početnog vođstva Francuza, „ajkule“ su serijom 4:0 u drugoj četvrtini stekle tri gola prednosti 8:5.

Rival je, međutim, uzvratio istom mjerom, okrenuvši na 9:8 dva minuta prije kraja trećeg perioda.

Nakon izjednačenja 9:9, crnogorski tim je do kraja uvijek imao gol prednosti (10:9, 11:10, 12:11, 13:12, 14:13), ali je Francuska izborila peterce – 14:14.

Dejan Lazović je zaustavio jedan šut, a petorica naših igrača (Vidović, Popadić, Mršić, Perković i Danilo Radović) bili su precizni.

U regularnom dijelu meča četiri gola postigao je Marko Mršić, tri Dušan Matković, po dva Stefan Vidović, Vasilije Radović i Danilo Radović, a jedan Vlado Popadić.

U francuskom timu najefikasniji je bio Mišel Izdinski sa tri gola, dva su postigli Alekdandr Bue i Enco Nardon…
Crna Gora i Francuska odigraće još jedan kontrolni meč, 1. jula u gradu Seteu.