Nedjelja, 6 Oktobra, 2024

Het-trik Tirama u pobjedi Intera

Inter je slavio protiv Torina rezultatom 3:2

Poslije pobjede nad Crvenom zvezdom u drugom kolu Lige šampiona, Inter je ponovo bio domaćin na svojoj “Meaci” i slavio je večeras protiv Torina rezultatom 3:2.

Poslije prvih 20 minuta Interu je posao bio znatno olakšan jer je Maripan startovao na Tirama, mogao je i da mu polomi stopalo koliko je samo neoprezno startovao i sasvim zasluženo je dobio crveni karton.

Pet minuta kasnije Tiram se osvetio na najbolji mogući način – golom.

Fantastično je Bastoni centrirao sa leve strane, na pravom mjestu je bio Tiram i glavom poslao loptu neodbranjivo u mrežu.

Jedanaest minuta kasnije smo vidjeli istu akciju, Bastoni je ponovo poslao sjajan centaršut, Tiram ponovo glavom, samo ovoga puta u drugi ugao gola Vanje Milinković-Savića za 2:0.

Samo što su gosti krenuli sa centra, uspjeli su da smanje na 2:1, učinio je to Duvan Zapata.

Ipak, snove Torina je srušio Tiram svojim trećim golom na ovoj utakmici.

Torino je uveo završnicu u neizvjesnost, Čalhanoglu je bio veoma neoprezan i napravio je faul unutar kaznenog prostora, a Vlašić je pogodio iz penala za 3:2 što je bio i konačan rezultat.