Ponedjeljak, 30 Septembra, 2024

Totenhem razbio Mančester junajted

Londonski tim je pobijedio da 3:0, a fudbaleri Mančester junajteda nastavili sa blijedim izdajnjima ove sezone.

Totenhem je odigrao gotovo savršenu utakmicu protiv Mančester junajteda i ostvario veliku pobjedu na “Old Trafordu”.

Mančesteru je ovo treći poraz u sezoni i nakon 6. kola Premijer lige nalazi se na 12. mjestu sa mršavih sedam bodova.

Totenhem je u odličnoj formi, pošto je nanizao četiri trijumfa u svim takmičenjima, a vezali su i četiri utakmice bez poraza u mečevima sa Mančester junajtedom.

Sparsi su poveli već u trećem minutu, Van de Ven je zaustavio Rašforda, pokrenuo kontranapad, ušao u kazneni prostor domaćina i asistirao Džonsonu, koji je rutinski savladao Onanu za najavu iznenađenja.

Mogao je Totenhem u prvom poluvremenu da ostvari i ubjedljiviji trijumf, ali nije iskoristio prilika, a kada je Mančester u finišu tog dijela igre ostao sa igračem manje problem domaćina postao je još veći, pošto je Bruno Fernandeš u 42. minutu dobio crveni karton.

Totenhem je prednost igrača više iskoristio već u drugom minutu nastavka, kada je Kuluševski nakon dodavanja Džonsona povisio na 2:0.

Dominik Solanki je u 77. minutu poostavio konačan rezultat – 3:0, mogao da se upiše još jednom u 90, ali je Onana opet odbranio i pokazao da je najbolji igrač Junajteda ove sezone.

Aston Vila se “okliznula” na gostovanju Ipsviču 2:2 i propustila priliku da se izjednači sa Liverpulom na vrhu tabele.

Vila tako sada dijeli četvrto mjesto sa Čelsijem, imaju po 13 bodova, dva manje od lidera Liverpula.

Ipsvič je i dalje bez pobjede, vezao je četvrti remi poslije dva poraza na startu lige i sa četiri boda zauzima 15. mjesto.

Domaćin je poveo u osmom minutu, kada je Delap, sjajno reagovao nakon centaršuta Klarka.

Vila je, međutim, uspjela brzo da izjednači. Odlično su u 15. minutu kombinovali Rodžers i Votkins, a ovaj prvi je rutinski matirao Murića.

Potpuni preokret timu Unaija Emerija donio je Votkins u 32. minutu, ovoga puta je precizan bio glavom.

Ipak, posljednju riječ imao je domaćin, pošto je Delap u 72. minutu svojim drugim golom potpisao remi.