Nedjelja, 29 Septembra, 2024

Klikovac pobjednik Svjetskog kupa u Taškentu

Klikovac je finalu discipline K1, kategorije do 81 kilogram, savladao Rahmatjona Hodžajeva iz Uzbekistana.

Crnogorski kik-bokser, Lazar Klikovac, pobjednik je Svjetskog kupa koji je održan u Taškentu.

Prethodno je u polufinalu bio bolji od Simika Bazilova iz Kirgistana, dok je na startu eliminisao domaćeg borca Amira Ahmedova.

Naša reprezentacija nastup je završila sa tri medalje. Pored zlata, bronze su osvojili Nemanja Mandić i Viktor Borozan.

Mandić (lou lik, -75 kg) je nakon pobjede protiv Anila Kohara iz Pakistana, u borbi za finale zbog povrede izubio od Izraelca Loaia Sakasa.

Borozan (lou kik, -67 kg) je ostvario dvije pobjede protiv predstavnika Uzbekistana, Sardora Mulađonova i Abrora Akbarova, dok je u polufinalu poražen od domaćeg borca Sajidolimjona Hasanova.

Nemamja Čađenović (lou kik, -71 kg) ovog puta zaustavljen je u četvrtfinalu od Kirgistanca Abrora Hakimova.

Svjetski kup u Taškentu okupio je oko 2500 takmičara iz 40 zemalja. Našu seniorsku reprezentaciju početkom novembra očekuje Evropsko prvenstvo u Atini.