Srijeda, 25 Septembra, 2024

Poraz Teoda u Skoplju na startu ABA 2 lige

Od starta meča domaćin je nametnuo svoj ritam, kontrolisao dešavanja na parketu i do kraja prve četvrtine stigao do dvocifrene prednosti, najubjedljivije 19:8.

Košarkaši Teoda u premijernom meču ABA dva lige poraženi su u Skoplju od MZT-a 68:50 u okviru grupe A.

Praktično tokom cijele druge dionice MZT je imao dvocifrenu prednost, najveću sredinom tog perioda, plus 13 (32:19). Nakon dvadeset minuta na semaforu je pisalo 35:24.

Uspjeli su Tićani početkom drugog poluvremena da smanje zaostatak na minus pet (35:30) nakon serije 6:0. Uslijedila je opet bolja igra domaćin koji su vrlo brzo vratili dvocifrenu prednost koju su imali i na kraju trećeg perioda (50:39).

U posljednjem kvartalu prednost domaćih je konstatntno rasla, do maksmimalnih +23(68:45). Na kraju ubjedljiv poraz Teoda 68:50 – naš predstavnik će u drugom kolu igrati protiv Heliosa 9. oktobra. U grupi A je još i Cedevita Junior.

Najefikasniji kod Teoda Kusovac sa devet koševa, Vranješ i Vujisić su ubacili po sedam.