Srijeda, 25 Septembra, 2024

Bez pobjednika u duelu pionira Crne Gore i Albanije

Naredni duel igra se u Skadru, 26. septembra od 16 časova.

Pionirske reprezentacije Crne Gore i Albanije remizirale su rezultatom 2:2 u prvom od dva prijateljska meča.

Nakon dobrih šansi Alekse Cauševića i Nikole Vukoja, gosti su poveli pogotkom Hadžija Rene iz kontre u 23. minutu.

Poravnao je Luka Vušurović u 31. minutu, da bi do kraja poluvremena Crna Gora još u tri navrata mogla do pogotka.

Do novog vođstva Albanija je stigla u 50. minutu, ponovo preko Rene. Konačan rezultat postavio je Vukoje iz jedanaesterca u 79. minutu.

“Dva različita poluvremena, gdje smo u prvom od pet stopostotnih prilika za postizanje gola, morali da iskoristimo bar tri situacije, od toga je jedna bila na praznu mrežu. Dobro smo krenuli meč, u visokom presingu na polovinu protivnika, iz čega smo i stvarali šanse. Ali, opet se dešavaju identične greške kao u prošlom meču u Bugarskoj, gdje previše prostora ostavljamo između linija tima protivniku. Prvi gol smo primili iz našeg kornera i slabe reakcije naših fudbalera kod ofanzivnih prekida. Brzo smo se vratili u utakmicu, postigavši gol nakon dobro odrađenog presinga i oduzete lopte. U nastavku nismo bili na nivou igre iz prvog dijela, što se tiče ofanzivnih detalja i stvaranja prilika za postizanje gola. Ponovo smo morali da se vraćamo u meč iz minusa, nakon naše greške u zadnjoj liniji tima. Na kraju, kad već nismo iskoristili veliki broj prilika i gdje smo dva puta jurili gol minusa, dobro je došao i ovaj neriješeni rezultat”, kazao je selektor Minja Ljumović.

Crna Gora – Albanija 2:2

Podgorica – Trening kamp FK Budućnost. Sudija: Marko Ćupić (Crna Gora). Strijelci;
0:1. Hadži Rena 23’, 1:1. Luka Vušurović 31’, 1:2. Hadži Rena 50’, 2:2. Nikola Vukoje (p) 79. Žuti kartoni: Samardžić (Crna Gora), Hadži  (Albanija).

Crna Gora: Danilo Koljčević, Pavle Jovović (od 79. Matija Mrđenović), Uroš Samardžić (od 79. Blažo Martinović), Amar Suljević (od 54. Pavle Radusinović), Luka Vušurović (od 79. Damjan Vasilijević), Danilo Kisić (od 61. Matija Gačević), Aleksa Caušević (od 61. Nikola Milačić), Miloš Laković (od 61. Nemanja Kljajević), Nikola Vukoje (od 79. Matija Bjeletić), Danilo Kovačević (od 41. Uroš Jošanović), Darko Matanović (od 79. Boris Janjušević).
Selektor: Minja Ljumović.

Albanija: Marsid Hodža, Endi Cekrezi (od 50. Eno Resuli), Joart Mile, Rian Neza, Riad Sila (od 50. Rajan Casli), Angelos Komo (od 50. Leonel Meco), Fabio Hiseni (od 61. Rajan Dibeli), Sean Sulaj, Hadži Rena, Tom Keći (od 61. Orest Bucka), Erjon Vajuši.
Selektor: Armand Dama.