Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Budućnost bolja od Jezera u Bijelom Polju

Lidera šampionata do pobjede, pete ove sezone, vodio je Milan Vukotić, golovima u 45. i 58. minutu.

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Bijelom Polju ekipu Jezera 2:0, u posljednjem meču sedmog kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Na jučerašnjim utakmicama postignuiti su sljedeći rezultati: Jedinstvo Franca – Dečić 1:1, Bokelj – Petrovac 0:1, Otrant-Olimpik – Sutjeska 1:3 i Mornar – Arsenal 4:0.

Budućnost je, nakon sedmog kola, vodeća na tabeli sa 17 bodova.

Drugoplasirani Petrovac osvojio je 14, dok Dečić sa utakmicom manje ima 12 bodova.

Na četvrtom mjestu je Sutjeska sa devet bodova.

Japanac Ajumu Nišimura u dresu Otrant-Olimpika, Augusto Čagas iz Dečića i igrači Sutjeske Nikola Janjić i Vasko Kalezić sa po četiri postignuta gola zauzimaju prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, nakon sedam odigranih kola, imaju Milan Vukotić i Ivan Bulatović iz Budućnosti, Marko Šimun iz Petrovca i Boban Đorđević iz Mornara.