Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Kadeti izgubili elitni rang, sele se u B diviziju

Generacija koju predvodi trener Filip Popović poražena je danas nakon slabijeg izvođenja sedmeraca od Italije 28:26, u razigravanju za plasman od 17. do 24. mjesta na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Podgorici.

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je status člana elitnog ranga evropskog rukometa.

Italija je drugi put na ovom prvenstvu bila bolja od crnogorske reprezentacije, pa će Crna Gora za dvije godine igrati u B diviziji.

Nije pomoglo ni šest golova prednosti koje je Crna Gora imala u finišu prvog poluvremena, ni to što su u posljednjim trenucima meča izborili sedmerce – 25:25 nakon 60 minuta igre.

U penal seriji, pogodio je samo Božović, sedmerce nijesu realizovali Radoičić, Lalošević i Gutić, pa je Italija zasluženo došla do pobjede i prilike da se protiv Rumunije bori za opstanak u A diviziji.

Mario Maljević je bio najefikasniji u našem timu sa šest golova.

Posljednji meč na prvenstvu, crnogorska reprezentacija odgraće u nedjelju, kada će Ukrajina biti protivnik u meču za 23. mjesto.

Duel nema rezultatski značaj jer su oba tima izgubila status člana A divizije.